Comment utiliser marteau piqueur électrique

Są one również nazywane młotowiertarkami lub « perfos » i są używane głównie do wyburzania materiałów takich jak beton, skały itp. Elektryczny młot udarowy jest szeroko stosowany w renowacji budynków i budownictwie. W tej ostatniej dziedzinie młot udarowy jest bardzo przydatny do prac wyburzeniowych.

Niektóre firmy specjalizują się w pracach budowlanych i rozbiórkowych. Istnieje kilka środków ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z młota pneumatycznego.

Opis młota pneumatycznego #

Młot pneumatyczny ma na dolnym końcu dłuto wiertnicze. Moc tego narzędzia jest ogromna i znacznie pomaga podczas używania dłut i młotów.

À lire Jak bez wahania wybrać narzędzia do majsterkowania?

Młoty pneumatyczne są jednak dostępne w kilku rodzajach, mających na celu osiągnięcie optymalnej wydajności dla poszczególnych zadań.

Pneumatyczny młot pneumatyczny: #

Pneumatyczny młot pneumatyczny jest napędzany siłą powietrza. Jest to przenośne narzędzie podłączane do węża i sprężarki powietrza. Używa się go głównie wtedy, gdy nie jest możliwe użycie narzędzi elektrycznych, na przykład w strefach ATEX w fabrykach. Ten model młota pneumatycznego ma również bardzo wysoki stosunek mocy do masy.

Mały model ma bardzo dużą siłę uderzenia. Jest jednak trudny w użyciu, ponieważ sprężarka musi być zmobilizowana i ciągnięta za małą ciężarówką.

Młot hydrauliczny: #

Młothydrauliczny wyróżnia się tym, że moc robocza jest specyficzna dla cieczy. Najczęściej można je znaleźć zamontowane na maszynach budowlanych, takich jak mniejsze minikoparki o wadze 0,5 tony. Istnieją również modele, które mogą ważyć nawet kilka ton.

À lire Wyrzynarka kontra piła szablasta

Istnieją również modele do użytku ręcznego. Jest to stosunkowo rzadkie ze względu na ograniczenia i wysoką cenę. Młot jest podłączony do 2 węży oleju hydraulicznego i zasilany przez specjalny zasilacz

Elektryczny młot pneumatyczny: #

Trzecim rodzajem narzędzia jest elektryczny młot pneumatyczny. Narzędzie to nadaje się do niewielkich prac budowlanych, na przykład w domu. Nie wymaga dużej siły roboczej i jest podłączane do gniazdka elektrycznego. Użytkownik może od razu rozpocząć pracę.

Jest to narzędzie używane przez większość majsterkowiczów. Co więcej, dostępne jest we wszystkich rozmiarach. Od najmniejszego otworu w ścianie, po rozbiórkę płyty w przypadku największych modeli.
Największe młoty elektryczne bardzo obciążają plecy.

Na przykład niektóre firmy dają premię, gdy pracownicy ich używają. Ograniczają nawet czas pracy, na przykład do maksymalnie 2 godzin dziennie. Warunki te są jednak specyficzne dla każdej firmy i zawarte w ich układzie zbiorowym.

À lire Jak używać szlifierki kątowej

Marteau piqueur électrique SCHEPPACH
Elektryczny młot pneumatyczny SCHEPPACH
Kup na Amazon
ponad 600 pozytywnych recenzji

Ale faktem jest, że to narzędzie elektryczne jest nadal bardzo praktycznym i szeroko stosowanym narzędziem dla majsterkowiczów i pracowników budowlanych. Podczas korzystania z niego niezbędne jest stosowanie odpowiedniego sprzętu ochronnego w celu ochrony użytkownika.

Przed użyciem elektrycznego młota pneumatycznego #

Efektywne i bezpieczne korzystanie z każdego rodzaju młotka wymaga od majsterkowicza zachowania szczególnych środków ostrożności. Wiedza o tym, jak pracować z młotkiem, jest warunkiem wstępnym, którego nie można traktować jako pewnik. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie dokładniej określić, czy narzędzie jest w dobrym stanie, aby rozpocząć rozbiórkę, na przykład podczas remontu kuchni.

Wszystkie komponenty muszą być solidnie zamocowane i w doskonałym stanie technicznym. Rzeczywiście, powiązane części, takie jak wąż powietrza, muszą być sprawdzone pod kątem pęknięć i wad. Podobnie, przewody elektryczne nie mogą być uszkodzone.

Przed rozpoczęciem pracy należy zawsze upewnić się, że moc młota elektrycznego jest wystarczająca do danego zadania.

À lire Jak używać piły szablastej

Po wybraniu odpowiedniego młota, czas rozpocząć pracę. Odległość od sprężarki do powierzchni roboczej powinna być wystarczająca, aby wystarczająco zmniejszyć poziom hałasu. Młoty pneumatyczne są dość ciężkie, a podnoszenie ich w niewłaściwy sposób może prowadzić do urazów kręgosłupa.

Podczas korzystania z dużego młota pneumatycznego należy używać pasa lędźwiowego.

Porady dotyczące bezpieczeństwa #

W miejscu pracy radzę operatorowi przełożyć kabel zasilający przez plecy. Pozwoli to uniknąć porażenia prądem, które mogłoby być skutkiem uszkodzenia kabla przez dłuto podczas fazy wyburzania. Na przykład, dobrym sposobem przenoszenia młota pneumatycznego jest trzymanie uchwytów od spodu, aby uniknąć wprawiania go w ruch.

Casser béton marteau piqueur électrique
Model elektrycznego młota pneumatycznego

Podczas pracy młot powinien być ustawiony pod niewielkim kątem w stosunku do użytkownika. Taka pozycja pozwala zachować kontrolę nad narzędziem, a także zapobiega jego wbijaniu się w powierzchnię roboczą. Ważne jest, aby unikać szturchania przez długi czas w tym samym miejscu i wbijania dłuta zbyt głęboko. Dłuto może utknąć, a jeśli będzie zbyt gorące, może pęknąć podczas wyjmowania.

À lire Test wiertarko-wkrętarki Makita

Gdy młotek nie jest używany, dla bezpieczeństwa należy odłączyć go od zasilania.

Zużyte części powinny być natychmiast wymieniane dla bezpieczeństwa użytkownika.
Po określonej liczbie godzin użytkowania należy również przeprowadzić smarowanie, zgodnie z instrukcją.

Bezpieczeństwo osobiste ma zasadnicze znaczenie podczas korzystania z elektrycznego młota pneum atycznego.

Operator musi być ubrany w odpowiednią odzież, w tym solidne rękawice, obuwie ochronne, odzież ochronną, okulary ochronne i ochronniki słuchu.Le blog du bricoleur est édité de façon indépendante. Soutenez la rédaction en nous ajoutant dans vos favoris sur Google Actualités :

Logo Le Blog du bricoleur

Mentions légales - Contact - L'équipe de rédaction - Plan du site

fr_FRFrench