Faire joint silicone baignoire

Jednym z projektów, którym zajęliśmy się zaraz po zakupie naszego domu, był gruntowny remont łazienki. Kiedy był on już prawie ukończony, musieliśmy zmierzyć się z bête noire majsterkowiczów-amatorów: wykonaniem gładkiej uszczelki silikonowej. Wśród wielu innych prac, wykonanie tych połączeń może być prawdziwym koszmarem, jeśli zastosowana metoda nie jest właściwa.
Jednak po kilku latach użytkowania i pomimo codziennej konserwacji łazienki, fugi zaczynają wykazywać oznaki zużycia. Co więcej, w fugach zaczynają pojawiać się ślady pleśni. Nie ma innego rozwiązania, trzeba będzie je przerobić.

Zamierzam przeprowadzić Cię przez kroki, które musisz podjąć, aby upewnić się, że fugi silikonowe są gładkie.

Astuce pour faire un joint silicone
Łazienka z nowymi spoinami silikonowymi

Jak nakładać silikon? #

  • Najpierw usuń istniejący silikon za pomocą noża do fug lub skrobaka do fug. Po prostu przetnij wzdłuż każdej strony i powinieneś być w stanie usunąć większość paska. Uważaj, aby nie uszkodzić wanny lub prysznica. W razie potrzeby możesz użyć płaskiego śrubokręta, aby zeskrobać wnętrze obszaru i usunąć stary przyklejony silikon.
  • Po usunięciu większości starego silikonu. Następnie możesz użyć noża do cięcia, aby zeskrobać wszelkie pozostałe kawałki, które nadal mogą być przyklejone do powierzchni, na których chcesz wykonać uszczelnienie silikonowe. Bardzo ważne jest, aby obszar był czysty, suchy i wolny od pozostałości silikonu lub brudu.
  • Gdy obszar jest czysty, przetrzyj go starą szmatką, acetonem lub terpentyną. Spowoduje to usunięcie wszelkich ostatnich śladów brudu i smaru, które mogłyby uniemożliwić przyleganie nowego silikonu.
  • Przed nałożeniem nowego silikonu przygotuj mieszankę ciepłej wody i mydła w płynie (płynu do mycia naczyń) w małym pojemniku. Upewnij się, że woda i płyn do mycia naczyń są dobrze wymieszane, około połowa wody i połowa mydła w płynie.
  • Teraz zacznij od nałożenia cienkiego paska silikonu wzdłuż przestrzeni, którą chcesz wypełnić. Nie musi być idealnie, ale postaraj się być tak czysty, jak to tylko możliwe. Nie chcesz nakładać zbyt dużo – wykonanie silikonowego uszczelnienia wymaga skrupulatnej dbałości o szczegóły.

Kilka rekomendowanych produktów #

Mastic Sanitaire Rubson
Rubson Sanitary Mastic
Kup na Amazon
ponad 1200 pozytywnych recenzji
pistolet silicone professionnel SolidWork
profesjonalny pistolet do silikonu SolidWork
Kup na Amazon
ponad 250 pozytywnych recenzji
Cutter Stanley
Przecinak Stanley
Kup na Amazon
ponad 150 pozytywnych recenzji

Wygładzanie: tworzenie czystego silikonowego uszczelnienia #

Mieszanie wody i mydła w płynie znacznie ułatwia sprawę. Wystarczy zanurzyć palec w płynie, a następnie, używając jak najmniejszego nacisku, przesunąć palcem po nowej uszczelce silikonowej. W razie potrzeby powtórz czynność kilka razy.

À lire Samodzielny montaż kuchni: jak zrobić to prawidłowo?

Jeśli zauważysz opór lub nagromadzenie silikonu na palcu, po prostu zanurz go z powrotem w wodzie i płynie do mycia naczyń, aby usunąć brud i sprawić, że palec znów będzie czysty i śliski.

Kontynuuj, aż wszystko będzie gładkie i upewnij się, że silikon całkowicie wyschnie. Powinno to zająć co najmniej 24 godziny.

Oto jak wykonać uszczelnienie silikonowe jak majsterkowicz. Gdy już wiesz, jak nakładać silikon, jest to bardzo łatwe zadanie.

Wreszcie, jeśli chcesz mieć pewność uzyskania idealnie prostej linii z czystą krawędzią, wypróbuj tę metodę.

À lire Czy remont łazienki zwiększa wartość domu?

Po wypróbowaniu tej metody wykonanie uszczelnienia silikonowego toprawie bułka z masłem.Le blog du bricoleur est édité de façon indépendante. Soutenez la rédaction en nous ajoutant dans vos favoris sur Google Actualités :

Logo Le Blog du bricoleur

Mentions légales - Contact - L'équipe de rédaction - Plan du site

fr_FRFrench