Pourquoi Hotel à insectes au jardin?

Zdrowy, tętniący życiem ogród warzywny powinien być pełen pożytecznych owadów, dlatego warto zbudować w nim hotel dla owadów. Im więcej pożytecznych owadów, tym zdrowszy ogród i mniej pracy. Aby je zaprosić i zachęcić do pozostania, zaoferuj im zakwaterowanie w hotelu dla owadów.

Czym jest hotel dla owadów? #

To ciepła, przyjazna, stworzona przez człowieka przestrzeń dla pożytecznych owadów w ogrodzie. Jest on wykonany z przetworzonych i znalezionych przedmiotów i oferuje wiele zakamarków, w których różne owady mogą znaleźć schronienie, hibernować i składać jaja. Zbudowanie hotelu dla owadów może być również wspaniałym projektem dla całej rodziny.

Dla kogo zbudować hotel dla owadów? #

Zapylacze: #

Głównymi gatunkami zapylaczy są motyle, chrząszcze, muchy i wiele gatunków pszczół. Kiedy myślisz o pszczołach (które są odpowiedzialne za zapylanie co najmniej jednej trzeciej wszystkich roślin na naszej planecie), myślisz o pszczołach ulowych, które żyją w rojach. Istnieją jednak tysiące gatunków pszczół samotnic, które są równie ważne dla zapylania. Pszczoły te żyją samotnie, budują gniazda, składają jaja i dostarczają swojemu potomstwu pyłek i nektar.

À lire Jak wybrać odpowiedni kurnik

Pourquoi construire un hôtel à insectes
Gigantyczny hotel dla owadów

Sprzątacze ogrodowi #

Budowa hotelu dla owadówjest szczególnie przydatna dla tej grupy owadów: chrząszczy, krocionogów i pluskwiaków. Są one znane jako rozkładające i dosłownie zjadają resztki. To one przetwarzają materię organiczną i rozkładają ją, tworząc kompost.

Drapieżniki: #

Należą do nich zabójcze owady, czarne muchy, krocionogi, motyle, chrząszcze, bzygowate, szubienice, biedronki, jaszczurki, pająki i osy. Drapieżniki żywią się niechcianymi szkodnikami: gąsienicami, mszycami, mączlikami i wieloma innymi. Warto zauważyć, że wiosną ludzie coraz wcześniej koszą trawniki, co eliminuje pożywienie i schronienie dla owadów.

Owady pasożytnicze: #

Należą do nich pasożytnicze osy. Gąsienice, mszyce, mączliki i wiele innych. Kiedy larwa się wylęgnie, gąsienica staje się ich pożywieniem. Są one prawdziwym sprzymierzeńcem w moim ogrodzie.

Bądź ostrożny, nie zdarza się to zbyt często, ale naprawdę nie możesz pozwolić, aby szerszenie azjatyckie zamieszkały w twoim hotelu. Oprócz tego, że są niebezpieczne dla ciebie, mogą atakować inne pożyteczne owady. Jeśli tak się stanie, możesz skontaktować się ze specjalistyczną firmą.

À lire Jak opróżnić kosiarkę

Jak zbudować hotel dla owadów #

Hotele dla owadów mogą mieć różne rozmiary, od zwykłego kartonowego pudełka do designerskiego hotelu o wysokości 1,5 m. Można użyć cegieł, palet z recyklingu, drewnianych skrzyń lub bali. Hotel należy utrzymywać w suchości, chroniąc go przed deszczem.

Zamiast budować jeden duży hotel, można zbudować kilka w różnych częściach ogrodu. Pszczoły samotnice preferują bardziej nasłonecznione, cieplejsze miejsca, ale nie bezpośrednio nasłonecznione, zwłaszcza podczas upałów. Znajdź idealne miejsce, które będzie nasłonecznione zimą.

Różne rodzaje owadów są przyciągane przez różne materiały. Typowy hotel dla owadów ma wiele przegródek wypełnionych licznymi gniazdami i kryjówkami. Ponadto należy umieścić pnie z otworami o różnych rozmiarach wywierconymi w odstępach od 0,5 do 1 cm.

Samotne pszczoły i osy złożą jaja i wypełnią otwory pyłkiem.
Zamknięta skrzynka ze szczelinami zapewnia bezpieczne miejsce do zimowania motyli.

À lire Wybór szopy ogrodowej: najważniejsze wskazówki

Stare pnie drzew i ich uszkodzona kora przyciągają chrząszcze i drewnojady. Lubią one warstwy kory lub rozkładające się pnie drzew. Pnie drzew leżące na ziemi u podnóża hotelu również przyciągają krocionogi, które żywią się ślimakami i pająkami.

Insectes utiles au jardin
Biedronki, drapieżniki mszyc

Puste pnie lub bambusy przyciągają owady, takie jak pająki i samotne pszczoły, a także drapieżniki, takie jak jaszczurki i modliszki, które szukają suchych, bezpiecznych miejsc na spędzenie nocy.

Wiązki gałęzi i patyków przyciągają chrząszcze, biedronki i bzygowate.
Można dodać tekturowe tuby, trzciny, szyszki sosnowe, cegły i gliniane doniczki wypełnione słomą i ułożone do góry dnem.

Jak je przyciągnąć #

Rośliny, które umieścisz w ogrodzie, zapewnią owadom asortyment pyłków i pożywienia przez cały rok. Są one jednak również doskonałym sposobem na przyciągnięcie pożytecznych owadów.

À lire Strefa gotowania na świeżym powietrzu: projektowanie letniej kuchni

Kwiaty takie jak nagietki i stokrotki dostarczają im potrzebnego nektaru. Ogórecznik, kosmos, drzewa owocowe, lawenda, maki, słoneczniki i werbena to kwiaty, które uwielbiają owady.

Teraz masz wszystkie dobre powody, aby zbudować hotel dla owadów w swoim ogrodzie. Twój ogród warzywny odczuje płynące z tego korzyści.Le blog du bricoleur est édité de façon indépendante. Soutenez la rédaction en nous ajoutant dans vos favoris sur Google Actualités :

Logo Le Blog du bricoleur

Mentions légales - Contact - L'équipe de rédaction - Plan du site

fr_FRFrench