Monter une cuisine soi-même

Jeśli wyposażenie kuchni jest kolejnym krokiem na Twojej liście w zakresie remontu domu lub innego projektu renowacyjnego, to trafiłeś we właściwe miejsce.

To doskonały sposób nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także na pełną kontrolę nad projektem. Tutaj pokażę ci, jak wziąć sprawy w swoje ręce. Oto jak skutecznie zamontować kuchnię.

Ile kosztuje wyposażenie kuchni? #

Koszt mebli kuchennych składa się na całkowity koszt nowej kuchni. Wyposaż kuchnię samodzielnie i zaoszczędź od 800 do 4000 euro w porównaniu z kosztem zatrudnienia profesjonalnego instalatora.

À lire Jak wykonać gładką, czystą uszczelkę silikonową

Koszt może się różnić w zależności od wielkości pomieszczenia i złożoności projektu.

Renowacja kuchni to doskonały sposób na zaoszczędzenie budżetu, zwłaszcza jeśli jest częścią większego remontu lub rozbudowy kuchni. Należy to jednak zrobić we właściwy sposób, aby wszystko pasowało i działało prawidłowo.

Przygotuj grunt pod prawidłowy montaż kuchni

Zanim zaczniesz, upewnij się, że usunąłeś wszystkie stare meble, wyłożyłeś podłogę kafelkami i otynkowałeś ściany, jeśli to konieczne. Ponadto wyłącz prąd i usuń wszelkie śmieci. Możesz także nałożyć co najmniej jedną warstwę farby na ściany. Dostosuj to do stopnia zabrudzenia mebli kuchennych.

Rénover une cuisine soi-même
Bateria kuchenna

Wymiary szafek kuchennych

Standardowa wysokość szafek dolnych wynosi 91 cm, z 15 cm na cokoły, 72 cm na szafki ścienne i 4 cm na blat roboczy.

À lire Czy remont łazienki zwiększa wartość domu?

Szafki dolne mają zazwyczaj głębokość 60 cm i szerokość wielokrotności 10 cm lub 15 cm. Natomiast szafki wiszące mają średnio 30 cm głębokości.

Jak zamontować własne meble kuchenne

Zmierzpowierzchnię

Używając poziomicy, taśmy mierniczej i ołówka, zaznacz górną część szafek dolnych na ścianach. Pamiętaj jednak, że możesz dopasować nogi, aby je wykończyć.

Zainstalujgłówne meble, aby rozpocząć montaż kuchni #

Zmontuj główne szafki, zaczynając od jednego rogu. Wyreguluj meble, aż ich wysokość będzie zgodna z oznaczeniami na ścianie. Następnie sprawdź, czy wszystkie części są wypoziomowane.

Łączenie mebli #

Aby prawidłowo zmontować kuchnię, należy teraz połączyć meble ze sobą. Zazwyczaj są one zaciskane, a następnie skręcane ze sobą przez otwory, które mogą być ukryte, w zależności od modelu i marki mebli kuchennych. Pamiętaj, że jeśli używasz specjalnego narożnika, będziesz musiał użyć listew montażowych, aby uniknąć jakichkolwiek szczelin.

À lire Dlaczego pompy ciepła są idealnym rozwiązaniem do ogrzewania mieszkania?

Blokowanie i mocowanie mebli w miejscu montażu kuchni #

Następnie użyj wsporników, aby przymocować główne części do ściany. Jeśli mocujesz szafki do ściany, musisz użyć kołków rozporowych, w przeciwnym razie możesz użyć mocowań do płyt gipsowo-kartonowych.

Cuisine pas cher
Duża, elegancka kuchnia

Narysuj szablondla szafek wisz ących #

Gdy będziesz gotowy, aby przejść do szafek ściennych, użyj poziomicy, taśmy mierniczej i ołówka, aby zaznaczyć poziomą linię na ścianie. Pozostaw co najmniej 40 cm wolnej przestrzeni między blatem roboczym a spodem szafek wiszących.

Zamocuj szafki ścienne namiejscu #

Następnie należy przymocować wsporniki ścienne do zawieszenia szafek wiszących. Większość szafek ma 2 wsporniki, tj. po jednym w każdym górnym rogu. Po zamontowaniu wsporników można przymocować szafki kuchenne i upewnić się, że są wypoziomowane.

Zamontujdrzwi do szaf ek #

Przykręć drzwiczki i szuflady za pomocą dostarczonych lub własnych narzędzi. Wyreguluj drzwi i szuflady szafek kuchennych zgodnie z instrukcjami producenta. To jeden z najlepszych momentów na montaż kuchni

À lire Różne formy pomocy finansowej na renowację energetyczną w 2024 r

Zainstalujblat roboczy, aby zakończyć montaż kuchni #

Wreszcie nadszedł czas, aby zamontować blat kuchenny. Wersje laminowane są łatwe w cięciu i montażu. Co więcej, są one zwykle dostarczane z laminowanymi listwami krawędziowymi. Blaty drewniane, kamienne i kompozytowe należy pozostawić w rękach profesjonalistów.Le blog du bricoleur est édité de façon indépendante. Soutenez la rédaction en nous ajoutant dans vos favoris sur Google Actualités :

Logo Le Blog du bricoleur

Mentions légales - Contact - L'équipe de rédaction - Plan du site

fr_FRFrench