Cuisine d'extérieur

Miejsce do gotowania na świeżym powietrzu odmieni zarówno Twój ogród, jak i letnie spotkania.

Od dawna są one popularne w ciepłym klimacie południowej Francji, a trend gotowania na świeżym powietrzu stał się coraz bardziej popularny w ostatnich latach. Francuzi zwracają się ku gotowaniu na świeżym powietrzu, nawet w chłodniejszych miesiącach.

Istnieje wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o kuchnie na świeżym powietrzu. Wszędzie dostępne są nie tylko grille, ale także piece do pizzy, szafki do przechowywania, blaty robocze i zlewozmywaki.

À lire Po co budować hotel dla owadów?

I możesz być tak skomplikowany lub tak skromny, jak chcesz. Od budowy po zakup niezależnego projektu lub opłacenie profesjonalnego instalatora wysokiej klasy urządzeń, kuchnie zewnętrzne mogą znacznie różnić się ceną i wykończeniem.

Aby obniżyć koszty, warto rozważyć zakup prefabrykowanej wyspy lub konstrukcji barowej. Pozwoli to zaoszczędzić na zakupie tego, co może być kosztowne, takich jak betonowe blaty i kamienne fundamenty. Możesz też spróbować zbudować własną konstrukcję w ramach projektu DIY, wykorzystując odzyskane drewno i cegły. Nadszedł czas, aby rozpocząć budowę kuchni.

Bądź kreatywny podczas tworzenia miejsca do gotowania na świeżym powietrzu #

Jeśli masz tylko mały ogród, możesz łatwo wyłożyć go kilkoma płytkami. Niezależnie od tego, czy masz resztki ze starej kuchni, czy je kupiłeś, przymocuj je do ściany lub deski. Następnie przymocuj je do ogrodzenia, aby stworzyć oryginalne tło dla grilla.

Rozważ zakrycie głowy #

Chociaż grill jest popularny od dawna, w ostatnich latach coraz częściej szukamy kuchni na świeżym powietrzu. Piękno solidnej konstrukcji powyżej polega na tym, że można planować przyjęcia w ogrodzie bez sprawdzania prognozy pogody.

À lire Jak wybrać odpowiedni kurnik

Najlepsze kuchnie zewnętrzne oferują dużo miejsca do gotowania i powierzchnię roboczą na garnki, naczynia i sztućce, a także miejsca do siedzenia. Długi komin odprowadza dym z dala od konstrukcji i oczu.

Construire espace de cuisson en plein air
Prowizoryczna kuchnia na świeżym powietrzu

Zabawa w letnim barze koktajlowym #

Zafunduj sobie zabawę w barze koktajlowym bez wychodzenia z domu. Polecam bar ogrodowy, aby lepiej wykorzystać przestrzeń na zewnątrz » – wyjaśnia Jean Loiret, architekt krajobrazu i kierownik projektu w firmie France concept. Bar zajmuje również znacznie mniej miejsca niż jadalnia.

Wybierz kluczowe akcesoria, takie jak zewnętrzna lodówka lub zlew, i zbuduj wokół nich ochronę.

Wybierz materiały, które wytrzymają całoroczną ekspozycję. Polecam dobrze uszczelniony blat z kamienia naturalnego i wyłożoną drewnem stolarkę.

À lire Jak opróżnić kosiarkę

Znajdź ekonomiczną kuchnię zewnętrzną #

Po ustaleniu budżetu, rozejrzyj się, aby znaleźć odpowiedni dla siebie asortyment. Wielu dostawców oferuje szereg niedrogich kuchni zewnętrznych, takich jak grille na węgiel drzewny z wózkiem i szafką do przechowywania. Oczywiście mają też pasujące meble ogrodowe, aby dopełnić wygląd.

Wybierz swój styl kuchni zewnętrznej #

Jesteś bardziej guru grillowania czy grillowania? Niezależnie od tego, co wolisz, znajdziesz coś dla siebie. Wybierz grill zewnętrzny, piec do pizzy, płyty grzejne, grill lub asortyment wszystkich z nich. Konfiguracja miejsca do gotowania na świeżym powietrzu oznacza wybór odpowiedniego sprzętu do tego zadania. Niech będzie on jak najbardziej praktyczny i ergonomiczny.

Stwórz strefę gotowania na świeżym powietrzu, aby cieszyć się gotowaniem na świeżym powietrzu #

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do przygotowywania posiłków. Nie będziesz musiał chodzić tam i z powrotem do kuchni lub stołu ogrodowego z całym jedzeniem. Nie zapomnij oddzielić gotowanego jedzenia od surowego, aby się nie zatruć.

Barbecue pas cher pour espace de cuisson extérieur
Grillowanie na lato

Wybierz powierzchnię roboczą odporną na warunki atmosferyczne #

Twoja kuchnia na świeżym powietrzu będzie narażona na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał na powierzchnię roboczą. Unikaj drewna i zamiast tego użyj betonu lub stali nierdzewnej.

À lire Wybór szopy ogrodowej: najważniejsze wskazówki

Możesz także użyć kamienia, płyty chodnikowej lub płyt chodnikowych, ale należy je pokryć akrylowym uszczelniaczem. Dzięki temu będą bardziej odporne na warunki atmosferyczne i łatwiejsze do czyszczenia. Konieczne będzie również wybranie specjalnej farby zewnętrznej.

Umieść ogród warzywny w pobliżu miejsca do gotowania na świeżym powietrzu #

Gdziekolwiek umieścisz swoją kuchnię na świeżym powietrzu, upewnij się, że jest miejsce do sadzenia ziół, które nie jest zbyt daleko. Radość z gotowania w ogrodzie polega na tym, że możesz wziąć trochę rozmarynu do grilla. Ale także piękne pomidory do przygotowania świeżej domowej pizzy. Szczypiorek jest stosunkowo łatwy w uprawie, podobnie jak mięta, szałwia i czosnek.

Zbuduj miejsce do przechowywania dla swojego miejsca do gotowania na świeżym powietrzu #

Nie musi to być skomplikowane. Proste półki przymocowane do ogrodzenia mogą zapewnić miejsce do przechowywania ziół, przypraw i marynat. Przybory można zawiesić na stałych prętach. Składany stół zapewnia dodatkową przestrzeń roboczą w razie potrzeby i może być przechowywany w schronie w miesiącach zimowych.

Espce de rangement pour cuisine d'extérieur
Stary schowek

Zainstaluj zewnętrzny zlewozmywak w swojej kuchni na świeżym powietrzu #

Aby w pełni cieszyć się kuchnią na świeżym powietrzu, warto wyposażyć ją w zlewozmywak, który umożliwi mycie naczyń na zewnątrz. Jednak instalacja niezbędnej instalacji wodno-kanalizacyjnej może być kosztowna. Aby zminimalizować koszty, można umieścić zlew w pobliżu istniejącego kranu zewnętrznego. Wciąż jednak trzeba pamiętać o zapewnieniu ciepłej wody.

À lire Uniknij płacenia podatku od pozwolenia na budowę w 2024 r. dzięki tym wskazówkom dotyczącym szopy ogrodowej

Upewnij się, że masz sposób na przykrycie zlewu zimą, aby chronić go przed żywiołami. I nie zapominaj, że będzie on wymagał więcej czyszczenia niż zlewozmywak wewnętrzny.

Schronienie #

Biorąc pod uwagę niepewność śródziemnomorskiej pogody, dobrym pomysłem jest rozważenie zbudowania osłony dla kuchni na zewnątrz. Wybierz opcję składaną, taką jak altana lub parasol, aby cieszyć się wspaniałym letnim słońcem.

Rzeczy do rozważenia przed zakupem kuchni zewnętrznej #

Co jest ważne? #

Niezależnie od posiadanej przestrzeni, zacznij od grilla z powierzchnią roboczą. Wybierz między grillem gazowym a grillem na węgiel drzewny. Gaz jest łatwiejszy do czyszczenia i pozwala na korzystanie z niego przez cały rok. Jeśli Twój budżet na to pozwala, poszukaj modelu z rożnem, aby mięso było gotowane powoli. Idealny do letniego grillowania lub wakacyjnych posiłków. Szafki do przechowywania są zawsze praktycznym dodatkiem do przechowywania przyborów kuchennych. Inne opcjonalne akcesoria mogą obejmować piece do pizzy, zewnętrzne zlewozmywaki z kranami, a nawet lodówki.

Gdzie najlepiej je zainstalować? #

Zgodnie z ogólną zasadą, kuchnie zewnętrzne najlepiej jest umieszczać dość blisko domu i zawsze na poziomie ogrodu lub tarasu. Miejsce do gotowania na świeżym powietrzu można umieścić przy ścianie. Będzie ona osłonięta od wiatru, a elewację można wykorzystać do zamocowania konstrukcji.

Należy jednak uważać na domy z izolacją zewnętrzną. W miejscach, w których chcesz zamocować konstrukcję, musisz zapewnić płyty offsetowe.

Czy mogę zbudować kuchnię zewnętrzną przy ograniczonym budżecie? #

Budget pour une cuisine d'extérieur
Budżet na kuchnię zewnętrzną

Jeśli jesteś zapalonym majsterkowiczem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbudować własną strefę gotowania. Na przykład poprzez włączenie nowego lub istniejącego grilla do projektu, z szafkami, ladami i półkami wykonanymi z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, takich jak drewno, stal nierdzewna i cegła. Płytki żaroodporne są dobrym pomysłem, jeśli chcesz dodać trochę kreatywnego wystroju.

Lodówki zewnętrzne są zazwyczaj dość drogie, ponieważ muszą być wodoodporne i odporne na warunki atmosferyczne. Nie są one więc obowiązkowym wyposażeniem dla osób z ograniczonym budżetem. Co więcej, będziesz potrzebować energii elektrycznej. Jeśli jednak masz lodówkę, zlew lub odnowioną wannę pełną lodu, są one równie skuteczne w przypadku aperitifów.

A jeśli pieniądze nie grają roli? #

Istnieje już wiele firm, które mogą zaprojektować i zainstalować całą kuchnię na świeżym powietrzu oraz zadbać o wszystkie niezbędne okablowanie i hydraulikę. Według właściciela firmy, Rogera Drocharda, za kuchnię na świeżym powietrzu wraz z grillem gazowym, lodówką i zlewozmywakiem należy zapłacić od 3000 do 8000 euro.

A co z odpornością na warunki pogodowe miejsca do gotowania na świeżym powietrzu? #

Zainwestuj w wysokiej jakości plandeki, aby chronić swój sprzęt przed żywiołami. Drewniane powierzchnie powinny być czyszczone i impregnowane raz w roku, jeśli masz na to miejsce. Jeśli masz taką możliwość, rozważ budowę altany, w której kuchnia będzie dostępna przez cały rok.

Podobnie jak tarasy i rozbudowy kuchni, obserwujemy, że kuchnie na świeżym powietrzu stają się coraz bardziej popularne. Postaraj się jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Dlaczego więc nie zbudować jednej z tych kuchni na świeżym powietrzu i zamienić swój ogród w ciepłą strefę śniadaniową.

Masz teraz pomysły potrzebne do stworzenia letniej kuchni na świeżym powietrzu.


Le blog du bricoleur est édité de façon indépendante. Soutenez la rédaction en nous ajoutant dans vos favoris sur Google Actualités :

Logo Le Blog du bricoleur

Mentions légales - Contact - L'équipe de rédaction - Plan du site

fr_FRFrench