Vêtement de travail femme

Wybór odpowiedniego sprzętu ochronnego dla majsterkowiczów jest niezbędnym krokiem w bezpiecznej pracy. Często obowiązkowy na placach budowy, podczas prac remontowych lub majsterkowania w domu, zbyt mało osób nie dostrzega jego potrzeby. Czasem jednak lepiej być dobrze wyposażonym, niż ulec wypadkowi i być zmuszonym do przerwania pracy. Pokażę ci sprzęt, którego potrzebujesz, aby chronić swoich pracowników i majsterkowiczów, a także kilka praktycznych opcji.

[bzkshopping keyword= »Accessoires de chantier et vêtements chantier » count= »4″ template= »grid » merchants= »amazon,manomano,ebay,kelkoo,cdiscount »]

Obuwie ochronne #

Wielu majsterkowiczów wykonuje swoją pracę w prostych butach sportowych, ale nie nadają się one do majsterkowania. Co gorsza, są nawet niebezpieczne. Oferują niewielką przyczepność, co umożliwia poślizgnięcie się. Co więcej, nie zapewniają żadnej ochrony dla stóp.

À lire Sprawdź 3 błyskawiczne oferty w sekcji DIY wyprzedaży Lidl, których nie będziesz chciał przegapić w ten weekend!

Buty robocze lub budowlane przewyższą każde standardowe obuwie pod względem swoich zalet.

Na przykład mają one odporny na zgniatanie stalowy podnosek, który chroni palce. Obuwie ochronne ma również płytkę pod podeszwą wykonaną ze stali lub węgla, aby zapobiec przedostawaniu się przez nią ostrych przedmiotów.

Są one również wykonane z wodoodpornego, olejoodpornego materiału, takiego jak skóra. Dobra para butów ochronnych powinna być jednak wygodna i oddychająca, aby zapewnić komfort zarówno latem, jak i zimą.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj ochrony wybierzesz, upewnij się, że producent spełnia aktualne normy dotyczące obuwia ochronnego. Obuwie, które nie spełnia tych norm, może nie być wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać uderzenie lub zapewnić odporność na zagrożenia występujące na placach budowy.

À lire Parkside Lidl: 3 pomysły na majsterkowanie za mniej niż 35 funtów, aby przyspieszyć swoje projekty DIY

équipement de protection pour le bricolage
Obuwie ochronne

Rękawice robocze #

Po obuwiu ochronnym nadszedł czas na wybór sprzętu ochronnego do majsterkowania, który zapewnia bardzo ważną ochronę. Proste rękawice skórzane i dżinsowe są dobrym kompromisem i zapewniają pewną ochronę, ale są ograniczone pod względem dopasowania i komfortu.

Zainwestuj w wysokiej jakości rękawice robocze, które ściśle przylegają do nadgarstka. Dobre rękawice będą w pełni chronić palce, ale także zapewnią pewne wyczucie dotyku.

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż zbyt grube rękawice, które uniemożliwiają wkręcenie śruby lub przytrzymanie gwoździa. Do drobnych prac związanych z majsterkowaniem wybierz cienkie, elastyczne rękawice.

Z drugiej strony, podczas przenoszenia materiałów lub pracy z betonem, wybierz grube, ciężkie rękawice, które nie będą przeszkadzać. Nieprzemakalne rękawice mogą okazać się niezbędne, jeśli zamierzasz pracować z produktami powodującymi korozję, takimi jak cement lub niektóre kleje.

À lire Wydajne wiertarki z Lidla: niezbędne narzędzie do majsterkowania w domu

Ochrona rąk jest bardzo ważna podczas prac remontowych i majsterkowania.

Spodnie robocze #

Większość ludzi nosi dziś modne ubrania, które nie są przeznaczone do użytku jako odzież robocza.

Bawełniane i poliestrowe spodnie robocze zapewniają dobrą ochronę i często mają wzmocnione szwy. Mają dodatkowe kieszenie i wytrzymałe guziki lub zamki błyskawiczne.

Istnieją również wysokowydajne ubrania trudnopalne. Niektóre mają wyjmowane nakolanniki i wzmocnione kieszenie zewnętrzne.

À lire Odkryj 3 akumulatory wielofunkcyjne Lidl Parkside zapewniające optymalną wydajność narzędzi do majsterkowania

Posiadają również schowki i uchwyty na narzędzia, takie jak młotki, klucze lub scyzoryki.

Jest to bardzo praktyczne, jeśli nie chcesz stracić swoich narzędzi, upuszczając je w dowolnym miejscu.

Odzież robocza: T-shirty i koszule #

Koszule wykonane w 100% z bawełny są oddychające i dostępne w grubszych wersjach zapewniających większą trwałość. Podobnie jak w przypadku sprzętu sportowego, koszule robocze odprowadzają wilgoć.

Najtrwalsze koszule to mieszanki poliestru i bawełny. Wiele z nich jest odpornych na plamy i zagniecenia, ale zatrzymują więcej ciepła. To sprawia, że są mniej przyjemne w noszeniu latem.

Istnieją jednak również dobrej jakości koszulki dla majsterkowiczów. Można je znaleźć w sklepach dla majsterkowiczów i niektórych centrach ogrodniczych.

Odpowiednia odzież robocza jest trwała, wygodna i bezpieczniejsza w użytkowaniu niż standardowe ubrania. Wynika to z grubości i jakości komponentów.

Co więcej, to właśnie na jakość należy zwracać uwagę przy wyborze odzieży roboczej.

[bzkshopping keyword= »safety shoe » count= »1″ template= »box » merchants= »amazon,manomano,ebay,kelkoo,cdiscount »]

Czapki i kaski budowlane #

Kask ochronny może być niezbędny podczas wykonywania prac, w których istnieje ryzyko upadku przedmiotów. Stają się one jednak obowiązkowe na wielu placach budowy. Upewnij się, że kask spełnia normy EN 397.

Zwykła czapka powinna stanowić minimum ochrony przed słońcem i promieniami UV podczas pracy na zewnątrz. Istnieją również takie z klapkami z tyłu, które chronią szyję, jeśli naprawdę obawiasz się ekspozycji na słońce.

Istnieją również czapki antywstrząsowe z powłoką ochronną od wewnątrz.

Jeśli musisz wybrać najważniejszy element wyposażenia ochronnego dla majsterkowiczów, kask będzie obowiązkowym wyborem, jeśli istnieje ryzyko upadku przedmiotów.

casque pour équipement de protection pour le bricolage
Kask budowlany

Odzież robocza outdoor #

Zimna pogoda nie musi być przeszkodą podczas pracy na zewnątrz. Używając kurtki lub swetra, będzie ci wystarczająco ciepło, aby wykonać zadanie. Komfort jest niezbędny, jeśli nie chcesz ryzykować obrażeń podczas majsterkowania.

Przede wszystkim należy nosić odzież roboczą, która jest odpowiednio dopasowana. Powinna zapewniać ciepło i przylegać do ciała, ale nie ograniczać ruchów.

W wilgotnym środowisku należy upewnić się, że tkanina odzieży outdoorowej jest odporna na działanie wody. Jeśli to możliwe, wybierz odzież wodoodporną.

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż praca w zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze. Moim zdaniem niemożliwe jest skoncentrowanie się w 100% na wykonywanym zadaniu.

Okulary ochronne #

Specjalne okulary ochronne są obowiązkowe w przypadku niektórych zadań. Na przykład podczas cięcia metalu szlifierką kątową, wiercenia w szkle lub wyburzania betonu młotem pneumatycznym. Podczas cięcia szlifierką kątową mikroskopijne kawałki złomu mogą utknąć w oku.

Są one niewidoczne gołym okiem i wymagają konsultacji z okulistą lub lekarzem. Jest to niezwykle bolesne.

Są one również bardzo przydatne podczas szlifowania w celu odnowienia np. gipsowego sufitu. Cząsteczki tynku są bardzo drobne.

Co więcej, są one dostępne z przyciemnianym szkłem anty-UV do użytku zewnętrznego lub przezroczystym szkłem do użytku wewnętrznego.

Radzimy nosić je tak często, jak to możliwe, aby chronić oczy.

Nowe technologie w sprzęcie ochronnym dla majsterkowiczów #

Aby utrzymać ciepło, można nosić odzież ogrzewaną. Odzież ta jest wyłożona elementami grzewczymi, które można dostosować do własnych potrzeb. Są one zasilane przez system akumulatorów bez wysokiego natężenia prądu, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkownika.

Wreszcie, upewnij się, że nosisz słuchawki z redukcją szumów lub zatyczki do uszu podczas korzystania z hałaśliwego sprzętu. Na przykład podczas korzystania z odkurzacza lub sprężarki powietrza.

Teraz masz już wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać odpowiedni sprzęt ochronny dla majsterkowiczów i pracować bezpiecznie.

[bzkshopping keyword= »vetement de chantier » count= »8″ template= »grid » merchants= »amazon,manomano,ebay,kelkoo,cdiscount »]

Le blog du bricoleur est édité de façon indépendante. Soutenez la rédaction en nous ajoutant dans vos favoris sur Google Actualités :

Logo Le Blog du bricoleur

Mentions légales - Contact - L'équipe de rédaction - Plan du site

fr_FRFrench